Festiwal OKNO w Warszawie

17 listopada 2015
festiwal-OKNO-logo

V Ogólnopolski Festiwal Filmu Niezależnego „Okno” tym razem odbędzie się w Warszawie. W organizację Festiwalu włączyły się: Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich, Stowarzyszenie Ruch Kontroli Wyborów – Ruch Kontroli Władzy oraz Stowarzyszenie Ruch Republikański. (więcej…)

Zakończył się IV Ogólnopolski Festiwal Filmu Niezależnego „OKNO”

4 października 2015

W  dniach 25-27 września tego roku odbył się w Pszczynie IV Ogólnopolski Festiwal Filmu Niezależnego „OKNO”. Obowiązki gospodarza wydarzenia wzięli na swoje barki Burmistrz Miasta Pszczyny i Stowarzyszenie Ruch Republikański, natomiast  patronat nad Festiwalem roztoczyli: Stowarzyszenie Ruch Kontroli Wyborów – Ruch Kontroli Władzy, Solidarność Walcząca oraz Ruch Społeczny im. Lecha Kaczyńskiego w Pszczynie. (więcej…)

Nowy utwór Fortecy o Solidarności Walczącej

25 lipca 2015

Polecamy nowy utwór patriotycznego zespołu z Podbeskidzia. Tym razem muzycy wzięli „na tapetę” najsilniejszą organizację „podziemną” lat 80. ubiegłego wieku. „Solidarność Walcząca” była uznawana przez reżim PRL za największe zagrożenie systemu, ponieważ nie została nigdy w poważnym stopniu zinfiltrowana. Wskutek radykalnego sprzeciwu wobec negocjacji „strony społecznej” z komunistami, na zasadach petenta, elity „Solidarności Walczącej” zostały wykluczone z malowanego po 1989 r. systemu politycznego. Stąd po raz wtóry, tym razem przez III RP, środowisko „Solidarności Walczącej”  zostało zdiagnozowane, jako antysystemowe.

W teledysku możemy ujrzeć znane obrazki z Bielska-Białej: Podcienia i Rynek oraz Szczyrku: owiany czasami, PRL, opuszczony Ośrodek Wypoczynkowy „Włókniarz”. Polecamy również wcześniejsze „kawałki” Fortecy, szczególnie o „Żołnierzach Wyklętych” na Żywiecczyźnie i  Śląsku Cieszyńskim.

(więcej…)

Po odczycie Williama T. Russela w Barze Wieniawa

10 lipca 2015
DSCF2810

Śmiało można stwierdzić, że eksperyment z odczytem zagranicznego gościa powiódł się. Organizatorzy wspólnie z Billem Russelem przygotowali prezentację, którą, przetłumaczoną na język polski, wyświetlano na pokaźnym ekranie. Sympatycy uroczego, południowego akcentu, niczego nie stracili. Bill wypowiadał się w swoim ojczysty języku. (więcej…)

Wykład Williama Russela w Barze Wieniawa

3 lipca 2015
W. T. Russel FOX

W najbliższy czwartek w Barze Wieniawa w Bielsku-Białej odbędzie się wykład Williama Russela, amerykańskiego weterana wojennego, pt.: Dostęp do Broni: Obrona Naszych Domostw, Obrona Kraju. Russel jest emerytowanym podpułkownikiem armii USA. Walczył w operacji „Pustynna Burza” i II wojnie irackiej w 2003 r. (więcej…)

Spotkanie z Jerzym Targalskim (04.05.2015 r.)

4 maja 2015

W spotkaniu szkoleniowym okręgowego RKW, które poprowadził dr Jerzy Targalski, udział wzięli członkowie i sympatycy ruchu z Bielska-Białej, Żywca, Czechowic-Dziedzic, Pszczyny i innych pomniejszych miejscowości powiatów bielskiego i żywieckiego. (więcej…)

Ruch Kontroli Wyborów w Bielsku-Białej – Komunikat

22 kwietnia 2015
RKW2

Szanowni Państwo,

Do koordynatora RKW w Bielsku-Białej zgłosiło się, a następnie spełniło wszystkie formalności, łącznie 59 osób: 25 mieszkańców Bielska-Białej oraz 24 mieszkańców powiatu bielskiego.

Wszyscy kandydaci zostali zgłoszeni do wskazanych przez siebie Komisji Wyborczych i wszyscy zostali do nich przyjęci.

Zainteresowanych uczestnictwem w kontroli zbliżających się wyborów parlamentarnych prosimy o kontakt z bielskim pełnomocnikiem RKW pod numerem telefonu: 724 387 632 lub w Barze Wieniawa, w Bielsku-Białej przy ul. Barlickiego 19.

RKW Bielsko-Biała

123...»